Tasarım Trendleri

Dijital Dünya’ya Yeni Katılanlara Öneriler

Merhaba, bugün kurumsal web site oluşturmak için neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli detaylı bir şekilde anlatacağım.

Eğer siz de buralara yani internet dünyasına yeni katılma fırsatı bulanlardansanız sizin için bazı önerilerimiz var. Başarıya ulaşmak için izlemeniz gereken yolları detaylı bir şekilde anlatarak aktif bir kullanıcı olmanız için stratejiler göstermeye çalışacağız.

Kurumsal Web Site Oluşturmak için Neler Yapılmalıdır?

Yenisiniz ve bir iş kurdunuz. Öyleyse kurumsal firmanızı ciddi ve seviyeli bir şekilde anlatabilecek siteye ihtiyacınız var demektir. Site kullanımı belirlenen hedef kitleye ulaşmak için bir araçtır. Doğru ve etkin bir SEO çalışması ile firmalar belirledikleri başarıya kısa sürede ulaşılabilir. Ancak ilk olarak kurumsal bir firma ise web sitesinin SSL sertfikası alınması gerekir.

Bilgi vermek ve almak için, yani bilgi alışverişi için kurumsal firmanız adına bir e-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir. Örnek olarak info@ilterwebtasarim.com ‘u gösterebiliriz.

Sitenize girip size farklı yerlerden de ulaşmak isteyenler olabilir. Bunun için web sitenizin footer yani alt kısmını kendi iletişim veya genel bilgilerinizle doldurmanız iyi olur.

Siteniz aynı zamanda mobil uyumlu olmalıdır. Artık herkesin elinde son model akıllı telefonlar mevcut ve çoğu kişi her türlü işlemi telefondan yapmakta. Sizin de siteniz mobil uyumlu olmalıdır ki ziyaretçi veya müşterileriniz sitede rahatça dolaşabilsin.

Web sitenizin ziyaretçileri tarafından bulunmasını istiyorsanız, sitenizi Google’a eklemekle başlayın. Sitenizin varlığını sorunsuz bir şekilde Google’a ifade etmelisiniz ki varlığınızdan haberdar olsun.

Web sitenizi oluştururken çeşitli meta etiketlerine yer vermelisiniz. Ziyaretçilerinize ne olduğunuzu ve hangi alanlarda çalıştığınızı ifade etmek için meta etiketlerinden yararlanmanız gerekir. Anahtar kelime kullanımı ile web sitelerinde yer alan konular ne ile ilgili olduğu bilinir. Doğru, akıcı şekilde anahtar kelime kullanıldıysa web sitesinin organik ziyaretleri artacaktır. Böylece kurumsal firmaların hedefledikleri başarılar kısa sürede elde edilir.

Konum odaklı çalışan arama motorlarında yer almalısınız. Bu sayede ekonomik bir şekilde çalışabilirsiniz.

Siteniz için yorum ve değerlendirme yapılmalıdır. Bu web siteniz için fazlaca önem arz etmektedir. Bunun için ne kadar tanıdık varsa hepsine değerlendirme ve yorum yaptırarak işe başlayın.

Yeni ve kendini tanıtmayı amaçlayan kurumsal firmalar için sosyal medyanın ne derece mühim olduğundan bahsetmiyoruz bile. Bunun için sitenizi facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya araçlarına bağlayarak ziyaretçilerinize kolay ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz. Müşteri sizi sosyal ağlardan da takip eder ve size daha çok bağlanmış olur.

Web sitenizi her koşulda yeni ve güncel tutun. Gelen ziyaretçi her zaman en yenisini, en güncelini görmek isteyecektir. Bu yüzden sitenizde tuttuğunuz bilgilerin güncel olması sizin için önemlidir. Ziyaretçilerin sitenizde eksik, yanlış veya eski bilgilerle karşılaşması demek, prestijinizin zedeleneceği anlamına gelmektedir. Bu hususlara dikkat ederseniz hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Tüm bu anlattığımız dikkat ve beceri isteyen kurallara uyduğumuz, işlevsel ve görsel yönden başarılı bir web sitesine sahip olmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir